Gıdalarda Katkı, Kalıntı ve Bulaşanlar

Intertek uzmanlığı ile ürünlerinizde zararlı olabilecek kimyasalların tespiti için çözüm ortağınız olarak çalışıyor ve üretim proseslerinizde kullandığınız katkı maddeleri ile kalıntı ve bulaşan kimyasalların belirlenmesi için etkili test hizmetleri sunuyoruz.

Gıdalarda bulunması yasaklı ya da sınırlandırılmış kimyasalların ve bulaşanların kontrol edilmesi ve dünyanın tüm ülkelerinde katı mevzuat kriterlerini sağlayabilmek, ürünlerinizin gümrük iadelerinin önüne geçmek, marka itibarınızı korumak ve müşterilerinize sağlıklı gıdalar sunabilmeniz amacıyla, Intertek Türkiye olarak kapsamlı bir hizmet yelpazemiz bulunmaktadır.

Mikotoksinler

Gıdalarda mikrobiyel aktiviteler sonucu oluşan Aflatoksin, Okratoksin A, Deoksinivalenol (DON), Zearalenon (ZON), fumonisin, patulin gibi mikotoksinlerin hızlı ve güvenli olarak tespit edilmesi icin hizmet veriyoruz.

PAH, Melamin ve Ağır Metaller

En son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarımızda kurşun, kadmiyum, civa, arsenik ve daha birçok ağır metal analizi ile poliaromatik hidrokarbonların(PAH), melamin ve türevlerinin tespit edilmesi ve miktarının belirlenmesi için hızlı ve doğru test hizmeti sağlıyoruz.

Katkı Maddeleri

Gıda üretim proseslerinde kullanımına izin verilen katkı maddelerinin miktarlarının yasal regülasyonlara uyması ihracat ve ithalat işlemleriniz için hayati öneme sahiptir. Sorbik ve benzoik asit, natamisin, renklendiriciler, tatlandırıcılar, şeker profili ve besin öğesi analizleri gümrükleme sırasında sıklıkla kontrol edilen parametrelerdir. Ülkelere göre farklılık gösterebilen bu uygulamalar için Intertek uzmanlığı ile sizlere yarcımcı olmaya her zaman hazırız.

Marka değerinizi ve Saygınlığınızı Korumanıza yardımcı oluyoruz.

Gıda ürünleri ile zararlı kimyasalların kontaminasyonu tüketiciye ve markaların saygınlığına zarar verir. Üreticiler bu süreçte önemli bir rol oynamakta ve mevzuatları takip ederek tüketici güvenliğini sağlamakla yükümlüdürler. Intertek en yeni yöntem ve teknoloji ile tarladan çatala kadar tüm süreçleri ve riskleri anlamanız konusunda en yakın çözüm ortağınızdır. Geniş analiz kapsamıyla Mikrobiyolojik, Fiziksel ve Kimyasal kontaminasyonu engellemek için tüm yasal gerekliliklere uyum konusunda size yardımcı olur.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Yenibosna:
+90 212 496 46 46
Maltepe
+90 216 445 00 00
 
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.