Genetik Olarak Değiştirilmiş Organizma Testi

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO), biyoteknoloji yoluyla DNA yapıları değişime uğratılan organizmalardır. Genetik yapıyı değiştirmek için kullanılan rekombinant DNA teknolojisi, bir türün özelliğini değiştirmek için başka bir türden gen aktarmayı içerir.

Küresel boyutta artan insan populasyonu ve gelişen hayvancılık yöntemlerinin desteklenmesi için zorlu ortam koşullarında verimi artırmak ve pestisit kullanımı azaltmak için GDO Teknolojisi gıda ve yemlerde bilinçli olarak kullanılmaktadır. Ancak mevzuatlar gereğince kısıtlanan GDO’lu ürünler bazı durumlarda istenmeden kontaminasyon yolu ile ürünlerin içerisinde yer alabilir.

Intertek, mevzuat gereksinimlerini ve tüketici taleplerini karşılamak için geniş test kapsamı ve uzmanlığı ile sizlere ileri testleri de içerecek şekilde hızlı GDO test hizmeti sunmaktadır. Türkiye’de 1 Haziran 2016 tarihinde uygulanmaya başlayan yeni GDO analiz stratejisine uygun olarak Bitki Spesifik Gen Tanımlama ve Tip Belirleme testleri için akredite hizmet vermekteyiz. Polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) tabanlı test yöntemleri ile yanlış pozitif ve yanlış negatif sonuç oluşmaması için her analizde mutlaka tüm kalite kontrol parametreleri eksiksiz uygulanmaktadır.


Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Yenibosna:
+90 212 496 46 46
Maltepe
+90 216 445 00 00
 
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.