HACCP - Gıda Güvenliği Belgelendirmesi

HACCP (Tehlike Analizi Kritik Kontrol Noktası) kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel tehlikelerden kaynaklı gıda kirliliğinin önlenmesinde en uygun maliyetli yöntem olarak uluslararası kabul görmüştür.

HACCP denetimleri, tüm üretim sürecini değerlendirerek ve kritik noktalarda önleyici kontroller uygulayarak, gıda güvenliği tehlikelerinin potansiyel nedenlerine odaklanır. Kritik kontrol noktaları ekipman, hammadde tedarik zinciri veya çalışanların eğitimini ve denetimini kapsar.

HACCP sistemi kullanılarak, son ürün testinden (düzeltici) ürünlerin tasarım ve üretimine (önleyici) kadar kontrol gerçekleştirilir ve bu sistem belirli bir ürüne veya mevcut veya yeni bir prosese uygulanabilir. HACCP, gıda kaynaklı hastalıkların kontrol altına alınmasında en uygun maliyetli yöntem olarak uluslararası bir tanınmışlığa sahiptir ve Ortak FAO / WHO Kodeks Alimentarius Komisyonu tarafından onaylanmıştır.

Bu belgelendirme programı, ağırlıklı olarak gıda endüstrisi veya ikram servislerine operasyon sürecinin emniyetini ve kalitesini geliştirme, uygulama ve değerlendirme konusunda yardımcı olmak içindir. Belge, HACCP genel gereksinimlerinin uygunluğuna dayalı olarak çıkarılır. Deneyimli ve saygın bir gıda güvenliği belgelendirme kuruluşu olarak, uluslararası güvenlik düzenlemelerindeki uzmanlığa sahibiz ve uygun maliyetli gıda güvenliği yönetim sistemi oluşturmanıza yardımcı olabiliriz.

Özellikle yemek hizmeti endüstrisi için, HACCP'ye ek olarak size bu endüstride gerekli araçları sağlamanız için İyi İkram Uygulamaları (GCP) denetimlerinin tam bir setini sunuyoruz; böylece, SOP ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirilmesi gibi diğer önemli gıda güvenliği standartları için de gerekli temeliniz olacağını garanti ediyoruz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Yenibosna:
+90 212 496 46 46
Maltepe
+90 216 445 00 00
 
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.