SOURCECLEAR – AÇIK VERİ SİSTEMİ

 

Kasım 13, 2020

 

Intertek SourceClear, her büyüklükteki kuruluşun tedarik zincirindeki ticaret ve üretimin tüm aşamalarında, sürdürülebilir malzeme taleplerini takip etmesine yardımcı olur.

Intertek SourceClear; geri dönüştürülmüş içerik, organik malzemeler, ürünlerin üretildiği iyi çevresel ve sosyal uygulamalar, ürünlerin doğru etiketlenmesi gibi ürün sürdürülebilirliği iddialarının bağımsız doğrulanmasıyla birlikte; tedarik zinciri ilişkilerinde görünürlük ve izlenebilirlik sağlar.

SourceClear, hammaddeden nihai ürünlere kadar, çeşitli tedarik zinciri aşamalarında; ürün, malzeme ve ticari işlemleri yönetir ve onaylar. SourceClear, hem tedarikçiler hem de küresel markalar için sade ve açık bir sistem sağlar. Kuruluşların sürdürülebilirlik taahhütlerini güvenle doğrulamasına olanak sağlarken; bilinçli tüketicilerin sürdürülebilir bir gelecek için daha bilinçli ürün seçmelerinde yardımcı olur.

Intertek uzmanları, işletmelerin Küresel Geri Dönüşüm Standardı (GRS) ve Geri Dönüştürülmüş İçerik Standardı (RCS) kapsamında belgelendirilmesini sağlarken; Textile Exchange standartlarına göre, Scope (faaliyet alanı) ve Transaction (alım-satım) sertifikaları ile süreci baştan uca yönetir.

SourceClear müşterisi olarak kuruluşunuzun faydalanacağı imkanlar şunlardır:

  • GRS ve RCS Standartları kapsamında tesislerinizin, alt yüklenicilerinizin ve iş ortaklarınızın görünürlüğü,
  • Doğrulanmış, geri dönüştürülmüş ürün ve malzemelerin izlenebilirliği,
  • Kolaylaştırılmış iş akışı yönetimi, daha hızlı işlemler ile tesislerin baştan uca belgelendirilmesi (Scope Sertifikaları, Transaction Sertifikaları),
  • Kuruluşunuz ve müşterileriniz için sürdürülebilirlik iddiaları raporlamanızı geliştiririn, veriler ve belgelere tek bir platformdan erişin,
  • Müşterileriniz ile sertifikalarınızı güvenle paylaşın,
  • Sertifikasyon süreci boyunca, Intertek tarafından sağlanan teknik destek ve rehberlik,
  • Intertek tarafından yönetilen hatırlatmalar ve yenileme süreci ile devam eden belgelendirme onaylı statü güvencesi,
  • İşletmenize müşterileriniz için güvenilir iş ortağı statüsü kazandırın.
  • Intertek, dünya çapında endüstriler için lider bir Toplam Kalite Güvencesi sağlayıcısıdır. Intertek ile ortak olun ve kuruluşunuzun daha sürdürülebilir bir şekilde bilinçlendiğine dair güven kazanın.

 

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Yenibosna:
+90 212 496 46 46
Maltepe
+90 216 445 00 00
 
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.