ŞEKERLEME SEKTÖRÜNÜN LİDER FİRMALARINDAN SAADET GIDA’DAN, SEKTÖRE ÖNCÜLÜK EDECEK BİR ADIM!

 width=

SAADET GIDA, Türkiye'de şekerleme sektöründe BRCGS Gluten Free Standardı Kapsamında İlk Belgenen Firma Oldu!

 

2021 yılı itibarıyla, BRCGS Gluten Free (Glutensiz) Standardı’nı hizmet kapsamımıza ekleyerek; uzman ekibimiz ile, denetim ve eğitim hizmetlerimizle size destek olmaya devam ediyoruz.

 

Gluten-Free Sertifikasyon Programı (GFCP), glüten kaynaklarının kasıtlı olarak eklenmesi ve çapraz kontaminasyonundan arındırılmış; glütensiz ürünlerin, otantik ve güvenli üretimini doğrulamak için oluşturulmuş tesis tabanlı bir yönetim sistemi sertifikasıdır.​​​

 

Ürün ambalajına yerleştirilebilecek tüketiciye dönük ticari marka ile; dünya çapındaki tüketiciler için etiket okumayı kolaylaştırarak, özgün ve güvenilir bir kaynak olarak itibarınızı artırmanıza yardımcı olabilirsiniz. Bilimi daha güvenli bir dünya için kullanmanıza yardımcı oluyoruz; bunun gerçekleşmesi için tek gereken bir denetim.

 

BRCGS Glütensiz sertifikasının titizliği göz önüne alındığında, ulusal ve lokal çölyak derneklerinden oluşan geniş bir ağın onayını kazanmıştır. Bu; sertifikalı sitelere, yüksek tüketici tanınırlığına sahip, ambalaj üzerinde ilgili derneklerin ticari markalarını kullanma fırsatı verir.

 

Türkiye'de şekerleme sektöründe İLK BRCGS GLUTEN FREE Denetimini SAADET GIDA SAADET GIDA PAZ. SAN. VE TİC. A. Ş. fabrikası başarıyla tamamladı!

 

Gıda sektörünün yeni trend konularından biri olan Gluten Free (glütensiz) ürün üretimi ve buna bağlı tüketici talebi ve farkındalığı gün geçtikçe artarken; Türkiye'de de bu durum INTERTEK Türkiye’nin öncülüğünde artmaya devam ediyor.

 

Kısa süre içerisinde hazırlık sürecini tamamlayan SAADET GIDA SAADET GIDA PAZ. SAN. VE TİC. A. Ş. ekibi, BRCGS Gıda Güvenliği, FSMA ve COSTCO standart denetimleriyle birlikte ürettiği ürünlerden yumuşak şeker, sakız ve marshmallow ürün grupları için BRCGS Gluten Free denetimini de alan İLK firma oldu.

 

Başta Kalite Güvence departmanı olarak üzere tüm ekibi özverili çalışmaları, bu yeniliğe öncülük etmeleri ve başarılı yönetim biçimiyle gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyoruz.

Tebrikler!

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Yenibosna:
+90 212 496 46 46
 
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.