Önde gelen hazır giyim üreticileri, Türkiye'ye Sürdürülebilirlik Avantajı kazandırmak için Intertek İstanbul Zirvesi'nde güçlerini birleştiriyor

11 Mayıs, 2024

İstanbul, Türkiye: Dünya çapında sektörlerin önde gelen Toplam Kalite Güvencesi sağlayıcısı Intertek Group plc (“Intertek”), müşterileri için moda ve tekstil sektörünün önde gelen markalarından ve temsilcilerinden bazılarını bir araya getirerek; Türkiye'nin sürdürülebilirliği küresel rekabet avantajı haline getirme fırsatını vurgulamak üzere, benzersiz interaktif bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

 

Sürdürülebilirlik alanında küresel bir öncü olan Intertek, 130 yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen markalarının, üreticilerinin ve distribütörlerinin güvenilir ortağı olmuştur. Şirket, tekstil testlerinden fiziksel performans değerlendirmesine ve daha fazlasına kadar değer zincirinin tüm alanlarını kapsayan sektör lideri güvence, test, gözetim ve belgelendirme ('ATIC') çözümleri sunmaktadır. Dünya çapında 100'den fazla ülkede bulunan 1.000'den fazla laboratuvar ve ofisi ile Intertek, müşterilerine önemli küresel düzenlemeler ve trendler konusunda benzersiz bir uzmanlık sunmaktadır.

 

Intertek Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı etkinlikte panelistler Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Ramazan Kaya; Gelişim Grup İK & Organizasyonel Gelişim & Sürdürülebilirlik ve Yönetim Sistemleri Direktörü / Sürdürülebilir Eğitim Geliştirme ve Mükemmeliyet Derneği Kurucu Başkanı Çağlar Çabuk; DeFacto Türkiye Sürdürülebilirlik Birim Yöneticisi Halide Pisken; ve H&M Grubu Avrupa Bölgesi Sürdürülebilirlik Sosyal ve Çevresel Program Müdürü Derya Ural'dı.

 

“Sürdürülebilir üretimin gerek dünyada gerekse de ülkemizde giderek daha fazla önem kazanmasında değişen tüketici taleplerinin de büyük etkisi var. Özellikle iklim krizinin etkileri ve pandemiyle birlikte tüketicilerin pek çok konuda olduğu gibi hazır giyim ürünlerine yönelik farkındalığı da arttı. Tüketicilerden ve iş birliği yaptığımız markalardan gelen talepleri karşılayabilmemiz için sürdürülebilir ve çevre dostu üretim kapasitemizi artırmamız, bunun için de değişerek dönüşmemiz gerekiyor” dedi sayın Ramazan Kaya, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı.

 

Panel konuşmacısı uzmanlarımız, önde gelen uluslararası markalardan, önemli sektör kuruluşlarından ve yerel üreticilerden davetli konuklarla birlikte; sürdürülebilirlik uygulamalarının entegrasyonunun neden olduğu fırsatları ve zorlukları, sürdürülebilirlik yatırımlarının getirisinin ölçülmesi ve sürekli değişen düzenleyici ortamda sektör düzeyinde iş birliğinin kritik önemi gibi çeşitli konularda panel tartışmalarına katıldılar.

 

Son yıllarda, özellikle küresel COVID-19 salgınının ardından tüketiciler, moda ve aksesuarlarda kullanılan malzemelerin kalitesi ve sürdürülebilirliğinin yanı sıra operasyonlar ve küresel tedarik zincirleriyle ilgili risklere daha fazla dikkat etmeye başladı. Müşterilerinin güvenilir iş ortağı olarak Intertek, kalite, güvenlik ve sürdürülebilirliği hayata geçirerek işletmelerin bu değişime ayak uydurmasına ve daha iyi bir dünya inşa etmesine yardımcı olmaktadır.

 

Intertek CEO'su Andre Lacroix, "Sürdürülebilirlik, çağımızın hareketidir ve küresel tedarik zincirlerini gezegenimizin geleceğini göz önünde bulundurarak işletmek kritik bir görevdir" dedi. “İstanbul'daki bu etkinlik, Intertek Türkiye'nin Türk tekstil ve hazır giyim sektörü içerisinde bilgi alışverişini ve iş birliğini teşvik etmeye yönelik devam eden çabalarını yansıtıyor. Türkiye'nin Avrupa pazarına yakınlığı, üstün kalitesi, müşteri odaklı hizmet kültürü, dikey entegre tedarik zincirleriyle birleştinde ülkenin sürdürülebilirlik alanında küresel sektör lideri olma yolunda iyi bir konumda olduğu görülüyor."

 

Intertek'in sektör lideri Sürdürülebilirlik Çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere videomuzu izlemek için tıklayınız.

 

Yerel/Teknik Bilgiler İçin:

Ayta Yazıcı

ayta.yazici@intertek.com

 

Intertek Şirketi Medya Bilgileri İçin:

Jonathon Brill/James Styles

Dentons Küresel Danışmanları
07836 622 683
intertek@dentonsglobaladvisors.com

 

Intertek Hakkında

Intertek, dünya çapındaki sektörlere Toplam Kalite Güvencesi yaklaşımını sağlayan lider bir kuruluştur.

100'den fazla ülkede, 1.000'den fazla laboratuvar ve ofisten oluşan küresel ağımız; müşterilerimizin operasyonları ve tedarik zincirleri için 7 gün 24 saat yenilikçi ve özel Güvence, Test, Gözetim ve Belgelendirme çözümleri sunmaktadır.

Doğruluk, hız ve tutku ile sunduğumuz Intertek Toplam Kalite Güvence uzmanlığımız; müşterilerimizin geleceğe güvenle ilerlemelerini sağlar.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Yenibosna:
+90 212 496 46 46
 
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.