HIZLI TEST YÖNTEMLERİ:
MULTİMİKOTOKSİNLER

 width=

Şubat 16, 2021

Tahıl ve tahıl bazlı ürünler, yağlı tohumlar, sert kabuklu ve kurutulmuş meyvelerde; “Multimikotoksin” testini LC MS/MS cihazında tek ekstraksiyonla, Aflatoksin, Okratoksin A, DON, ZON ve Fumonisin analizlerini hızlı, hashas ve güvenilir olarak akredite şekilde sonuçlandırmaktayız.

Mikotoksin; küfler tarafından üretilen toksik özellikteki ikincil bileşiklere verilen genel bir isimdir. Mikotoksinler, hasat öncesi zaman ile beraber; tüketim aşamasına kadar geçen “Hasat - Kurutma - Nakil - Depolama - İşleme” süreçlerinin tümünde oluşum gösterebilmektedir.

Bu nedenle ülkemizde, “Türk Gıda Kodeksi Bulaşanlar Yönetmeliği EK-1 Bölüm-2”de Mikotoksinlerin gıdalarda bulunmalarıyla ilgili yasal düzenlemeler ve limitler belirtilmiştir. Mevcut limitler, AB Standartları’na (EC 1881/2006) paralel olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

Multimikotoksin analizlerimizde tahıl ve tahıldan üretilen ürünlerde; Aflatoksin, Okratoksin, DON, ZON ve Fumonisin, kuruyemişlerde; Aflatoksin ve Okratoksin, kurutulmuş meyvelerde; Aflatoksin ve Okratoksin analizlerini akredite laboratuvarımızda numune hazırlığını tek metoda indirgeyip, tek enjeksiyon yöntemiyle kısa sürede çoklu olarak sonuçları almaktayız.

LC-MS/MS cihazı ile yaptığımız “Multimikotoksin” analizi, uzun süren klasik metotlardan farklı olarak; çoklu analit tayininin yanı sıra, numunedeki eser miktardaki mikotoksinlerin tayini için tercih edebileceğiniz ve akreditasyon kapsmamımızdaki düşük limitleri tespit edebildiğimiz hassas metotlardan biridir.

“Multimikotoksin analizlerini; enstrümental olarak LC MS/MS (Sıvı kromatografi-Kütle spektrometresi) cihazında akredite olarak, düşük limitlerde hızlı ve güvenilir sonuçlarla gerçekleştirmekteyiz.”

Intertek Gıda Laboratuvarı

Intertek Gıda Laboratuvarı, gıdaların kalite ve güvencesi kapsamında; üretimin her aşamasında göndereceğiniz numunelerin analizlerini, özenli, güvenilir ve doğru bir şekilde sonuçlandırarak hizmet sunmaktadır.

 

Detaylı bilgi için;

+90 212 496 48 52 ya da foodlab.turkey@intertek.com

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Yenibosna:
+90 212 496 46 46
 
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.