Web Sitesi Kullanım Koşulları

GİRİŞ

Bu kullanım şart ve koşulları ("Kullanım Koşulları"), web sitemizi ve mobil uygulamalarımızı ("Platform") kullanımınızı düzenler.

Platform, 33 Cavendish Square, Londra W1G 0PS adresinde 4267576 tescil numarası ile ofisleri bulunan Intertek Group plc ve bağlı şirketleri tarafından işletilmektedir. KDV numaramız 672 7639 96'dır.

Bu Kullanım Koşulları, sahip olduğumuz veya kontrol ettiğimiz, Platform aracılığıyla sunulan veya Platform ile etkileşime giren ve bu Kullanım Koşullarını yayınlayan etkileşimli özellikler, widget'lar, mobil uygulamalar, içerik veya indirmeler için de geçerlidir. Bu Kullanım Koşulları, başka herhangi bir web sitesi veya tarafımızca yapılan herhangi bir çevrimdışı etkinlik için geçerli değildir (özellikle belirtilmedikçe). Platformu kullanarak, Platform kullanımınızı optimize etmemize izin vermek için Platforma erişmek için kullanılan cihazınızdaki veya bilgisayarınızdaki ayarları veya yapılandırmaları değiştirebileceğimizi, değiştirebileceğimizi veya değiştirebileceğimizi kabul etmektesiniz.

Ayrıca, lütfen Platformun ziyaretçileri hakkında topladığımız bilgi türleri ve bu bilgileri nasıl kullanabileceğimiz gibi bilgi toplama uygulamalarımızı açıklayan Platform'un Gizlilik Politikasını ve Çerez Politikasını (“İlgili Politikalar”) inceleyin. Lütfen Platformu kullanmadan önce bu Kullanım Koşullarını dikkatlice okuyun, çünkü Platformu kullanarak bu Kullanım Koşullarını ve İlgili Politikaları kabul etmiş olursunuz. Bu Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız, Platformu kullanmaya devam etme yetkiniz yoktur.

Gelecekte başvurmak üzere bu koşulların bir kopyasını yazdırmanızı öneririz.

BU KULLANIM KOŞULLARININ İÇERİĞİ

 1. Platformun Amacı Nedir?
 2. Yükümlülükleriniz Nelerdir?
 3. Platformda Hangi Fikri Mülkiyet Hakları Vardır?
 4. Platform Üzerinden Satın Alma Yaparsanız Ne Olur?
 5. Platforma Bağlanmaya Ne Dersiniz?
 6. Peki ya Platformdan Gelen Bağlantılar?
 7. Erişiminizi Ne Zaman Askıya Alabilir veya Sonlandırabiliriz?
 8. İlgili Garantiler ve Sorumluluk Reddi Beyanları Nelerdir?
 9. Ya Sorumluluklar ve Tazminatlar?
 10. Kullanım Koşulları, Bilgi Toplama Tekniklerimizle Nasıl Etkileşime Girmektedir?
 11. Yargı Yetkisi ve Uygulanacak Yasa Nedir?
 12. Dikkat Etmeniz Gereken Başka Genel Hükümler Var mı?
 13. Kullanım Koşullarındaki Değişiklikler Ne Olacak?
 14. Bilgi Almak Veya Şikayette Bulunmak İçin Bizimle İletişime Geçmeye Ne Dersiniz?

GENEL

1. Platformun Amacı Nedir?

Bu Platformu, sunduğumuz ürün ve hizmetler ve faaliyet gösterdiğimiz sektörler hakkında size bilgi sağlamak için oluşturduk.

2. Yükümlülükleriniz Nelerdir?

2.1. Sen:

(a) Platform ve Materyal kullanımınızın (aşağıda tanımlandığı gibi) bu Kullanım Koşullarına uygun olmasını sağlayacaktır;

(b) Platformu aşağıdaki durumlarda kullanmamalıdır:

(i) dolandırıcılık veya terörizm de dahil olmak üzere herhangi bir yasa dışı amaç için;

(ii) taciz edici, zararlı, tehdit edici veya karalayıcı herhangi bir şekilde veya suç teşkil edebilecek başka herhangi bir şekilde (Platforma pornografik, müstehcen veya uygunsuz materyalin veya başka bir şekilde bir virüs veya diğer kötü niyetli kod içeren herhangi bir materyalin yüklenmesi dahil);

(iii) üçüncü bir şahsa karşı yasal bir görevi (gizlilik yükümlülüğü dahil) ihlal eden veya potansiyel olarak ihlal edebilecek veya bir kişinin mahremiyet hakkını ihlal eden veya potansiyel olarak ihlal edebilecek herhangi bir şekilde;

(iv) ayrımcılığı teşvik eden veya nefreti körükleme olasılığı bulunan herhangi bir şekilde;

(v) Platformdaki bilgilerimizi veya içeriğimizi herhangi bir ticari amaçla bağlantılı olarak gerekli haklar olmaksızın kötüye kullanarak; veya

(vi) üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını ihlal edebilecek veya herhangi bir yasa dışı eylemi teşvik edecek herhangi bir şekilde.

2.2. Platforma içerik veya yorum yüklemenize izin veren bir özelliği her kullandığınızda, bu Kullanım Koşullarına uymalısınız.

2.3. Bu Kullanım Koşullarını ihlal ederek yüklenen herhangi bir içeriği veya yorumu silebilir, kaldırabilir veya yayınlamayı reddedebiliriz.

2.4. Kesinlikle yasak olmasına rağmen, Platform'da yasa dışı veya saldırgan içerik görüntülenebilir. Bunun farkına varırsanız, bizimle gecikmeden iletişime geçmeyi kabul etmiş olursunuz.

3. Platformda Hangi Fikri Mülkiyet Hakları Vardır?

3.1. Platformumuzdaki ve burada yayınlanan materyallerdeki (resimler, fotoğraflar, illüstrasyonlar, ikonlar, metinler, video klipler, yazılı bilgiler ve diğer materyaller gibi) tüm fikri mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibi biziz ("Materyal") . Bu eserler, dünya çapında telif hakkı yasaları ve anlaşmaları ile korunmaktadır. Bu tür tüm haklar saklıdır.
Telif hakkı© veya ticari marka™ gibi mülkiyet bildirimlerinin değiştirilmemesi, silinmemesi veya değiştirilmemesi koşuluyla, kişisel kullanımınız için bu Platformdaki materyalin bir bilgisayar kopyasını indirebilir veya bir kopyasını yazdırabilirsiniz ve başkalarının dikkatini kendi alanınızda çekebilirsiniz. Platformumuzda yayınlanan içeriğin organizasyonu.

 3.2. Malzemeye dayalı herhangi bir türev veya ikinci el eseri herhangi bir şekilde değiştirme, görüntüleme, kamuya açıklama, raporlama veya başka bir şekilde hazırlama veya kullanma yetkiniz yoktur. Bizden veya lisans verenlerimizden bir lisans almadan Platformumuzdaki ve Malzememizdeki içeriğin hiçbir bölümünü ticari amaçlarla kullanmamalısınız.
Ayrıca, Materyal başka bir web sitesinde, ağa bağlı bir bilgisayar ortamında veya başka bir dijital destekte, önceden onayımız olmadan herhangi bir amaçla görüntülenemez veya iletilemez. Bu Kullanım Koşullarından herhangi birinin ihlal edilmesi durumunda, Materyali kullanma izniniz otomatik olarak sona erecektir ve Materyalden yapılan tüm kopyalar derhal imha edilmelidir.

3.3. Herhangi bir veri, soru veya cevap, yorum, öneri veya benzerleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, kendinizle ilgili kişisel olarak tanımlanabilir veriler hariç olmak üzere Platform'da yayınladığınız her türlü iletişim veya materyal ("Kullanıcı İçeriği"), içerik dışı olarak kabul edilecektir. -gizli ve bize ait olmayan. Bize iletişim göndererek, söz konusu Kullanıcı İçeriğini tek başına veya bir parçası olarak kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, yayınlamak, düzenlemek, tercüme etmek, dağıtmak, gerçekleştirmek ve görüntülemek için bize otomatik olarak telifsiz, kalıcı, geri alınamaz ve münhasır olmayan bir lisans vermiş olursunuz. şu anda bilinen veya bundan sonra geliştirilen herhangi bir biçimdeki, medyadaki veya teknolojideki diğer eserlerden ve bu hakları herhangi birine alt lisans vermek için. Aktardığınız her şey, çoğaltma, ifşa etme, aktarma, yayınlama,

3.4. Platforma yüklenmek üzere bize ilettiğiniz her türlü içerik veya yorumdaki manevi haklarınızdan (yazar olarak tanımlanma veya aşağılayıcı muameleye itiraz etme hakkından) yasaların izin verdiği ölçüde feragat etmektesiniz.

4. Platform Üzerinden Satın Alma Yaparsanız Ne Olur?

Platform aracılığıyla satın aldığınız tüm hizmetler veya ürünler, size sağlanan ek Hüküm ve Koşullara tabi olacaktır .

5. Platforma Bağlantı Vermeye Ne Dersiniz?

5.1. Size Platforma bağlanmak için geri alınabilir izin veriyoruz; ancak, web sitenizin veya Platform'a bağlantı veren herhangi bir üçüncü taraf web sitesinin: (a) önceden yazılı izin vermediğimiz sürece, bizim veya Platform'un onu veya ürünlerini veya hizmetlerini desteklediğini veya desteklediğini ima etmemelidir; (b) bize veya onun ürünlerine veya hizmetlerine zarar vermemek için yanlış bilgi sunmamalı, kötülememeli, karartmamalı veya başka bir şekilde bize zarar vermemelidir; (c) nahoş, saldırgan veya tartışmalı veya başka bir şekilde sakıncalı olarak yorumlanabilecek içerik içermemelidir (tamamen bize göre); ve (d) size veya bağlantıyı yerleştiren kişi veya kuruluşa ait olmalı ve kontrol edilmelidir veya bu Kullanım Koşullarına tabi olarak bu tür bir bağlantıyı etkinleştirmenize başka bir şekilde izin vermelidir.

5.2. Platforma bağlanarak, yukarıdaki bağlantı gereksinimlerine uyduğunuzu ve uymaya devam edeceğinizi kabul etmektesiniz. Bu Kullanım Koşullarında yer alan aksine hükümlere bakılmaksızın, bağlantı yukarıda açıklanan gerekliliklere uygun olsa bile, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, herhangi bir nedenle Platforma bağlantı verilmesini yasaklama hakkını saklı tutarız.

6. Platformdan Gelen Bağlantılar Nedir?

6.1. Platform, bizimle ticari ilişkileri olabilecek üçüncü taraflarca işletilen web siteleri de dahil olmak üzere, üçüncü taraf web sitelerine (“Bağlantılı Web Siteleri”) veya bunlardan bağlantılar içerebilir. Bağlantılı Web Sitelerinin içeriği, işlemleri, politikaları, koşulları veya diğer unsurları üzerinde hiçbir kontrolümüz olmayabilir ve Bağlantılı Web Sitelerini inceleme yükümlülüğümüz yoktur. Herhangi bir Bağlantılı Web Sitesini veya herhangi bir üçüncü taraf içeriğini, reklamını, bilgilerini, materyallerini, ürünlerini, hizmetlerini veya diğer öğeleri onaylamıyor, onaylamıyor veya sponsor etmiyoruz. Ayrıca, bu Bağlantılı Web Sitelerinde sunulan, erişilen, elde edilen veya reklamı yapılan ürün veya hizmetlerin kalitesinden veya sunumundan sorumlu değiliz.

6.2. Bağlantılı Web Sitelerinden herhangi biri ile bağlantılı olarak üstlendiğiniz tüm faaliyetler, Gizlilik ve diğer politikalara, kullanım şart ve koşullarına ve Bağlantılı Web Sitelerinin operatörü tarafından yayınlanan kurallara tabidir. Platformda veya Platform aracılığıyla (Bağlantılı Web Siteleri üzerinde veya aracılığıyla) bulunan herhangi bir üçüncü şahısla olan tüm etkileşimler, yazışmalar, işlemler ve diğer ilişkiler, yalnızca siz ve üçüncü şahıs arasındadır ve yasaların izin verdiği azami ölçüde, hiçbirinden feragat ederiz. bununla bağlantılı olarak sorumluluk.

7. Erişiminizi Ne Zaman Askıya Alabilir veya Sonlandırabiliriz?

7.1 Platformumuz ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

7.2 Platformumuzun veya üzerindeki herhangi bir içeriğin her zaman kullanılabilir veya kesintisiz olacağını garanti etmiyoruz. İş ve operasyonel nedenlerle Platformumuzun tamamının veya herhangi bir bölümünün kullanılabilirliğini askıya alabilir veya geri çekebilir veya kısıtlayabiliriz.

7.3 İnternet bağlantınız üzerinden Platformumuza erişen tüm kişilerin bu Kullanım Koşullarından ve diğer İlgili Politikalardan haberdar olmalarını ve bunlara uymalarını sağlamaktan da siz sorumlusunuz.

8. İlgili Garantiler ve Sorumluluk Reddi Beyanları Nelerdir?

8.1. Platform ve Materyal 'OLDUĞU GİBİ' esasına göre sağlanır ve:

(a) Platformun hatalardan arınmış olmayabileceğini kabul etmektesiniz ve küçük hataların veya hataların varlığının bu Kullanım Koşullarının ihlalini teşkil etmeyeceğini kabul etmektesiniz;

(b) kendi donanımınızdan, içeriğinizden ve Platforma yüklenen diğer tüm verilerden ve içeriğinizi ve hesabınızda bulunan diğer verileri korumak için yedekleme yapmaktan yalnızca siz sorumlusunuz;

(c) Platformumuzdaki ve Malzememizdeki içerik yalnızca genel bilgi amaçlıdır. Güvenmeniz gereken tavsiye niteliğinde değildir. Platformumuzdaki ve Malzememizdeki içeriğe dayalı olarak herhangi bir eylemde bulunmadan veya herhangi bir işlemden kaçınmadan önce profesyonel veya uzman tavsiyesi almalısınız; ve

(d) Platformumuz ve Materyalimiz hakkındaki bilgileri güncellemek için makul çaba sarf etmemize rağmen, Platformumuzdaki içeriğin doğru, eksiksiz veya güncel olduğuna dair açık veya zımni hiçbir beyan, garanti veya garanti vermeyiz.

9. Ya Yükümlülükler ve Tazminatlar?

9.1 Yasa dışı olacağı durumlarda size karşı olan sorumluluğumuzu hiçbir şekilde dışlamayız veya sınırlandırmayız. Bu, bizim ihmalimizden veya çalışanlarımızın, acentelerimizin veya taşeronlarımızın ihmalinden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma ve dolandırıcılık veya hileli yanlış beyan için sorumluluk içerir.

9.2 Yasaların izin verdiği ölçüde, Platformumuz veya üzerindeki herhangi bir içerik için geçerli olabilecek tüm zımni koşulları, garantileri, beyanları veya diğer şartları hariç tutuyoruz.

9.3 Sözleşmeden, haksız fiilden (ihmal dahil), yasal görev ihlalinden veya öngörülebilir olsa bile, aşağıdakilerden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya hasardan size karşı sorumlu olmayacağız:

 • Platformumuzun kullanılması veya kullanılamaması; veya
 • Platformumuzda görüntülenen herhangi bir içeriğin kullanımı veya bunlara güvenilmesi.

10. Kullanım Koşulları, Bilgi Toplama Tekniklerimizle Nasıl Etkileşir?

Platformun ziyaretçileri hakkında topladığımız bilgi türleri ve bu bilgileri kullanma yöntemlerimiz gibi Platformdaki bilgi toplama uygulamalarımız, Gizlilik Politikamızın ve/veya Çerez Politikamızın hükümlerine tabi olacaktır .

11. Yargı Yetkisi ve Uygulanacak Yasa Nedir?

11.1 Bu Kullanım Koşulları ve bunlardan veya konusu veya oluşumundan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı herhangi bir anlaşmazlık veya iddia (sözleşme dışı anlaşmazlıklar veya iddialar dahil), İngiliz kanunlarına göre yönetilecek ve yorumlanacaktır.

11.2 Taraflar, İngiltere ve Galler mahkemelerinin münhasır olmayan yargı yetkisine sahip olacağını kabul eder.

12. Bilmeniz Gereken Başka Genel Hükümler Var mı?

12.1. Aksi belirtilmedikçe, Platformdaki bilgiler ve Materyaller yalnızca bizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi tanıtmak amacıyla sunulmaktadır. Materyalin dünyanın her ülkesinde kullanıma uygun veya kullanılabilir olduğuna dair hiçbir beyanda bulunmuyoruz. Bu Platformu, riski size ait olmak üzere kullanmaktasınız ve Malzemeye erişimin belirli kişiler veya belirli ülkelerde yasal olmayabileceğini göz önünde bulundurarak, geçerli yerel yasalara uymaktan sorumlusunuz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz dünyanın birçok yerinde mevcuttur. Ancak bu Platform, dünya çapında mevcut olmayan ürün ve hizmetleri tanımlayabilir.

12.2 Bu Kullanım Koşullarında veya yasalarca sağlanan bir hakkın, yetkinin veya çözüm yolunun kullanılmaması veya kullanılmasında gecikme, bu haktan, yetkiden veya çözümden feragat edildiği anlamına gelmez.

12.3 Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün veya bir hükmünün parçasının yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse, söz konusu hüküm veya kısmi hükmün bu Kullanım Koşullarının bir parçası olmadığı ve yasallığı, Geçerli yasanın işleyişi aksini gerektirmedikçe, bu Kullanım Koşullarının geri kalan hükümlerinin geçerliliği veya uygulanabilirliği etkilenmeyecektir.

12.4 Bu Kullanım Koşulları, Platform kullanıcısı olarak siz ve hizmet sağlayıcı olarak bizler arasındaki bir sözleşmeyi temsil eder ve başka hiç kimse onun hükümlerini uygulayamaz.

12.5 Bu Kullanım Koşulları ve İlgili Politikalar, Platformun kullanımıyla ilgili olarak sizinle aramızdaki sözleşmenin tamamını teşkil eder ve daha önce yapılmış tüm sözleşmelerin, taslak sözleşmelerin, düzenlemelerin, taahhütlerin veya herhangi bir nitelikteki teminat sözleşmelerinin yerine geçer ve bunları ortadan kaldırır. Taraflar, bu konuyla ilgili olarak sözlü veya yazılı olarak.

13. Kullanım Koşullarındaki Değişiklikler Nedir?

Bu Kullanım Koşullarını herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin değiştirme veya ekleme yapma hakkını saklı tutarız (“Güncellenmiş Kullanım Koşulları”). Platformumuzu her kullanmak istediğinizde, o sırada geçerli olan şartları anladığınızdan emin olmak için lütfen bu şartları kontrol edin.

14. Bilgi Almak Veya Şikayette Bulunmak İçin Bizimle İrtibata Geçmeye Ne Dersiniz?

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmek veya şikayette bulunmak isterseniz, lütfen intertek.turkey@intertek.com adresine bir e-posta gönderin .

Sürüm 2.0 Yürürlük: 2 Mart 2018

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize bir istek gönderin
+90 212 496 46 46
Maltepe
+90 216 445 00 00
 
Bizimle iletişime geçerek firmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanır. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.